Kontakta oss

Välkommen att kontakta oss! Skolexpeditionen besvarar gärna dina frågor eller guidar dig till rätt person på skolan.

Du som är förälder med barn på Båtsmansskolan och vill komma i kontakt med personalen, når enklast sökt person via skolplattformen Unikum.

Följ oss i sociala medier

Följ gärna @båtsmansskolan på Instagram för att se bilder direkt från verksamheten. Sök på batsmansskolan för att följa oss!

Fritidshemsavdelningar

Fritids Rodret (Förskoleklass)
08-606 80 42

Fritids Skutan (Årskurs 1)
08-606 74 18

Fritids Skutan (Årskurs 2)
08-606 75 29

Fritids Pråmen (Årskurs 3)
08-606 74 88

Kontakt

Skolexpedition
08-606 80 81
batsmansskolan@haninge.se

Rektor
Åsa Bauermeister
08-606 17 83
070 606 17 83
asa.bauermeister@haninge.se

Biträdande rektor
Sara Johansson
08-606 86 60
sara.tornkvist@haninge.se

Administratör
Tugba Kücükgöl
08-606 80 81
tugba.kucukgol@haninge.se

Sjuk- och frånvaroanmälan

Sjukanmälan och frånvaro registreras i Unikum. Sjukanmälan ska ske för varje sjukdag.

Sjuk- och frånvaroanmälan (Unikum- login krävs)

Saknar du inloggningsuppgifter, kontakta skolans administratör Tugba Kücükgöl mail: tugba.kucukgol@haninge.se

Ansökan om ledighet

Ledighet ska vara beviljad från skolan innan ev. resa bokas.
Ledighet beviljas inte under perioder för nationella prov. 

Som riktlinjer för beviljande av ledighet kan följande punkter beaktas:
a) Viktig tilldragelse inom familjen.
b) Deltagande i kurser eller läger som bedöms vara av väsentlig vikt för elevens framtid.
c) Deltagande i idrottstävling.
d) Deltagande i semesterresa som företas tillsammans med förälder och som bedöms vara av särskild vikt för familjen

Ansök gärna om ledighet via schoolsoft.

Kontakt Mentorer

Förskoleklass
FA

Annika Pettersson
annika.pettersson@haninge.se

FB
Anna Ketolainen
anna.ketolainen@haninge.se

Åk 1
1A

Rebecca Carlqvist
rebecca.carlqvist@haninge.se

1B
Elin Pauna
elin.pauna@haninge.se

Åk 2
2A

Annsofi Matsson
annsofi.matsson@haninge.se 

2B
Malin Lans
malin.lans@haninge.se

Åk 3
3A

Yasemin Akan
yasemin.akan@haninge.se

3B
Sarah Ljungberg
sarah.ljungberg@haninge.se 

Åk 4
4A

Annica Eliasson
annica.eliasson@haninge.se

4B
Carina Björling
carina.bjorling@haninge.se

Åk 5
Marie-Helena Jäderberg
helena.a.jaderberg@haninge.se

Åk 6
Karin Westerlund
karin.westerlund@haninge.se

Ann-Cari Rodén
ann-cari.roden@haninge.se

Senast uppdaterad: 5 januari 2023